یکشنبه, 29 مهر 1397

 

 

رئیس کل دادگستری استان فارس در همایش بحران آب، جرائم وآسیب ها گفت: درفارس با بحران آب دست به گریبانیم.

القاصی مهر با بیان اینکه بحران آب حاشیه نشینی را در فارس افزایش داده است گفت:حاشیه نشینی می تواند منجر به جرم و تخلف و ایجاد پرونده و افزایش بار فعالیت قضایی شود.  

وی گفت :در دو سال اخیر 6 هزار حلقه چاه در فارس پر شده است اما همچنان 17 هزار حلقه چاه غیر مجاز در حال برداشت آب است ، 4هزار و 174 حکم قضایی برای پر کردن چاه ها صادر شده است.


القاصی مهربه خشک شدن تالاب های فارس، چشمه ها و رودخانه ها در استان فارس اشاره کرد و گفت: همه این موارد نشانه بحرانی است که با آن دست به گریبان شده ایم.

وی به مهاجرت های بی رویه ناشی از بحران آب پرداخت و با بیان این که مهاجرین آب نوعاً افرادی بیکار هستند و بیکاری برخی جرایم و آسیب ها را به همراه دارد ، گفت: یکی از دلایلی ورود دستگاه قضایی استان در این مبحث تدوین ابعاد حقوقی و جرم شناختی موضوع بحران آب است.

وی افزود: پیش بینی ما این است که برداشت های بی رویه آب، کوچ و آوارگی بخش قابل توجهی از مردم مناطق مختلف استان را به دنبال خواهد داشت و حاشیه نشینی و فقر، اعتیاد و سایر معضلات از جمله تعارضات فرهنگی مهاجرین و نتیجه این مهاجرت ها خواهد بود. بنابراین ما درصددیم بین مردم، مسئولان ودستگاه های مختلف در این زمینه ایجاد حساسیت ایجاد کنیم.
 

منبع خبر: